03:12:38 - 12 اسفند 1402

معاونت فرهنگی و دانشجویی

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1402/10/18 - 10:06
  • - تعداد بازدید: 74
  • - تعداد بازدیدکننده: 73
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد

رشد۱۵۰ درصدی افزایش مبلغ وام ازدواج دانشجویی در سال جاری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: با پیگیری های به عمل آمده مبلغ وام ازدواج دانشجویی از ۱۰۰ میلیون ریال در سال ۱۴۰۰ به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش یافته که به رشد ۱۵۰ درصدی رسیده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مفدا، دکتر علی اکبر محمدی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: از ابتدای سال تاکنون به بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان متاهل وام پرداخت شده است .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار کرد: این صندوق در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و در راستای ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی و ترغیب نخبگان به این امر مطابق با مصوبه هیات امنا و در چارچوب قوانین و اعتبارات موجود در سال جاری تمهیداتی اندیشیده است که از آن جمله می توان به پرداخت وام ازدواج دانشجویی، پرداخت وام تحصیلی دانشجویان متاهل ، پرداخت تسهیلات فرزندآوری، پرداخت سرانه حق اولاد در وام تحصیلی دانشجویان، بهره مندی دانشجویان دستیاری و Ph.D. از خدمات درمان ناباروری در بیمه تکمیلی و حمایت از ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی اشاره کرد .

دکتر محمدی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه این وام برای همه دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور در نظر گرفته می‌شود ، جمعا ۴۰۰ میلیارد ریال به دانشجویانی که در سال جاری ازدواج کرده اند پرداخت شده است. ضمن اینکه شرایط دریافت وام مطابق با دستورالعمل ارسالی به دانشگاه‌ها مشخض و اطلاع رسانی لازم صورت پذیرفته است.

این مقام مسوول افزود: همچنین در همین راستا و نیز تشویق فرزندآوری در بین دانشجویان با افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ وام تولد فرزند از ۳۰ میلیون ریال به ۶۰ میلیون ریال، به دانشجویانی که از ابتدای سال تا کنون صاحب فرزند شده‌اند به ازاب هر فرزند مبلغ ۶۰میلیون ریال و جمعا برای ۲۵۰فقره وام پرداخت شده بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

  • گروه خبری : اخرین اخبار
  • کد خبر : 1237
کلمات کلیدی
تنظیمات قالب