04:17:57 - 12 اسفند 1402

معاونت فرهنگی و دانشجویی

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1402/10/27 - 09:26
  • - تعداد بازدید: 82
  • - تعداد بازدیدکننده: 81
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
مهلت ثبت‌نام در جشنواره بیست‌وهشتم قرآن و عترت تا انتهای بهمن ماه تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در جشنواره بیست‌وهشتم قرآن و عترت تا انتهای بهمن ماه تمدید شد

مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت گفت: مهلت ثبت‌نام در بیست‌وهشتمین دوره از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که از اول آذر ماه تا انتهای دی ماه جاری دیده شده بود به دلیل استقبال خوب دانشگاهیان وزارت بهداشت تا انتهای بهمن ماه جاری تمدید شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مسعود وادی‌پور مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص برگزاری این دوره از جشنواره بیان داشت: بیست و هشتمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت مختص دانشجویان، اساتید و کارمندان ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و مراکز و سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت است که طبق سنوات گذشته از پاییز سال جاری ثبت‌نام در این جشنواره آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس روند هر ساله در ادوار مختلف این جشنواره ، قبل از تدوین آیین نامه جشنواره، کمیته‌ای تشکیل میشد و طی آن دانشگاه‌هایی که در بحث جشنواره فعال‌تر هستند در خصوص آیین‌نامه، تعداد بخش‌ها، تعداد رشته‌ها در هر بخش، نحوه برگزاری آزمون‌ها، زمان بندی جشنواره و ... نظر می‌دادند؛ لکن در سال جاری تلاش شد تا از نظر همه دانشگاه‌های علوم پزشکی در مسیر رسیدن به شرایط بهتر در برگزاری جشنواره استفاده کنیم بر این اساس آیین‌نامه جشنواره سال گذشته را برای همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارسال کردیم و نظر همه دانشگاه‌ها در نقاط دوردست را نیز خواستار شدیم تا به تصمیمات بهتری برسیم که در نهایت تغییرات نهایی در آیین‌نامه در آبان ماه سال جاری به سرانجام رسید.

مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت بیان داشت: به موازات نظرخواهی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مجمع مشورتی شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها که دبیرخانه آن در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مستقر بوده و دستگاه‌های آموزش عالی کشور از جمله وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، فرهنگیان و ... عضو آن هستند، تشکیل می‌شود که سیاست گذاری کلی را برای جشنواره قرآن و عترت در بخش دانشجویان رقم بزنند.

وادی‌پور در تشریح تغییرات آیین‌نامه‌ای بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، تصریح کرد: چهارچوب اصلی آیین‌نامه تغییری پیدا نکرده است اما در این دوره افزایش رشته و بخش را داشته‌ایم به نحوی که جشنواره بیست‌وهشتم علاوه بر شش بخش اصلی آوایی، ادبی، پژوهشی، فناوری، هنری و معارفی که هر سال برگزار می‌شود، دو بخش "ویژه" و "بین‌الملل" نیز به جشنواره افزوده شده است.

وی افزود: در بخش ویژه همزمان با ابتدای فرآیند ثبت نام و تا قبل از برگزاری مرحله دانشگاهی، مسابقاتی تحت عنوان رویداد هفتگی قرآن پیش بینی شده تا علاقه‌مندان از همان روزهای آغازین ثبت نام، بتوانند در این رویداد هفتگی شرکت کنند. بر این اساس هر هفته تعدادی فایل صوتی در قالب مباحث ادامه دار تا ۱۰ هفته پیش‌بینی شده است که هر هفته شرکت کنندگانی که به این بخش علاقمند هستند با گوش فرا دادن به این فایل‌های صوتی که در حد نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه دیده شده است می‌توانند با شرکت در آزمون به صورت متمرکز و برخط شرکت کنند.

مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: هر هفته به ۵ نفر از برگزیدگان جوایزی تعلق می گیرد و در نهایت بعد از ۱۰ هفته ۱۴ نفر از افرادی که بیشترین مشارکت را در این بخش داشته‌اند و موفق به کسب امتیاز بیشتر شده‌اند، جوایز ویژه‌تری اهداء خواهد شد. با اتمام فرایند ثبت نام بخش ویژه تمام می شود و وارد اصل آزمون‌ها در مرحله دانشگاهی می‌شویم.

در جشنواره بیست و هشتم برای دانشجویان ورودی جدید در رشته معارفی، رشته‌ای تحت عنوان «ایثار و شهادت» دیده شده است که در سال‌های گذشته نبوده و مختص دانشجویان ورودی جدید است

وادی‌پور در ادامه با بیان این که بخش ویژه به این شکل برای اولین بار در سال جاری در حال برگزاری است، گفت: امکان حضور در بخش ویژه برای کلیه شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره وجود دارد و امیدواریم بتوانیم روند برگزاری این بخش را با توجه به استقبال بسیار خوب در آینده، خارج از بحث جشنواره، تحت عنوان رویداد هفتگی قرآن داشته باشیم. بخش بین الملل نیز امسال به جشنواره اضافه شده است، البته سال گذشته دانشجویان غیر ایرانی در جشنواره امکان شرکت را داشته‌اند اما با دانشجویان ایرانی در یک سطح سنجیده می شدند، لکن با توجه به افزوده شدن تعداد دانشجویان غیر ایرانی علاقه‌مند به شرکت در جشنواره، این تلاش صورت گرفت که دانشجویان غیر ایرانی در ۶ بخش و ۱۵ رشته به صورت جداگانه در جشنواره بیست و هشتم شرکت نمایند.

وی با تاکید بر این نکته که امسال جشنواره در ۸ بخش و ۷۱ رشته برگزار خواهد شد گفت: بر این اساس بخش آوایی با ۱۷ رشته، بخش معارفی ۱۶ رشته، بخش پژوهشی ۴ رشته، بخش فناوری و تولیدات رسانه‌ای ۵ رشته، بخش هنری ۸ رشته، بخش ادبی ۵ رشته، بخش بین الملل ۱۵ رشته، و بخش ویژه یک رشته را در این دوره از جشنواره به خود اختصاصا داده است.

مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت بیان داشت: در بخش ویژه نیز شش موضوع جداگانه شامل: تفسیر سوره لقمان در روزهای سه شنبه ، بررسی کتاب شنود در روزهای چهارشنبه، سلسله مباحث اخلاقی عجب در روزهای پنج شنبه، شرح جامعه کبیره در روزهای جمعه، فایل صوتی کتاب آن سوی مرگ در روزهای شنبه و فایل صوتی کتاب صدرالصلاه امام خمینی را در روزهای یک‌شنبه خواهیم داشت و روزهای دوشنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۳:۱۵ آزمون مربوطه شامل ۱۲ سوال ۴ گزینه‌ای برگزار می‌شود.

وادی‌پور در ادامه با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام در این دوره از جشنواره، بیان داشت: ثبت نام از اول آذر ماه تا انتهای دی ماه پیش بینی شد و اکنون تا انتهای بهمن ماه نیز تمدید شده است. زمان برگزاری مرحله دانشگاهی که صرفاً شامل دو بخش معارفی و آوایی است، نیمه اول اسفند ماه برگزار خواهد شد و آثار مربوط به چهار بخش دیگر (ادبی، پژوهشی، هنری و فناوری و تولیدات رسانه‌ای) به صورت مستقیم جهت ارزیابی در مرحله سراسری به دست ما خواهد رسید.

مسئول دبیرخانه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآن و عترت ستاد وزارت بهداشت یاداور شد: به شرکت کنندگان در بخش بین الملل نیز مستقیم وارد مرحله سراسری خواهند شد. آزمون‌های بخش معارفی در مرحله دانشگاهی، نیز چهاردهم و پانزدهم اسفندماه جاری برگزار خواهد شد و در نهایت دانشگاه‌ها ملزم هستند که گزارش مرحله دانشگاهی در ۲ بخش آوایی و معارفی و نیز آثار شرکت کنندگان در سایر بخش‌ها را تا ۲۵ اسفند ماه سال جاری برای ما ارسال کنند؛.

وی از میزبانی این دوره از جشنواره توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و افزود: با توجه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرحله کشوری، دبیرخانه ستاد اجرایی جشنواره از مرکز به مشهد انتقال پیدا کرده است و گزارش‌ها و آثار شرکت کنندگان می‌بایست به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحویل داده شوند.

این مقام مسئول در پایان از اختصاص یک رشته در این دوره از جشنواره به دانشجویان ورودی جدید خبر داد و گفت: در جشنواره بیست و هشتم برای دانشجویان ورودی جدید در رشته معارفی، رشته‌ای تحت عنوان ایثار و شهادت دیده شده است که در سال‌های گذشته نبوده است و مختص دانشجویان ورودی جدید است و تنها مرحله دانشگاهی دارد و منبع آن، کتاب من از چیزی نمی‌ترسم شهید سرادر قاسم سلیمانی و مجموعه چهار روایت که مختصری از زندگی چهار شهید بزرگوار قرآنی است، می‌باشد.

  • گروه خبری : اطلاعیه ها
  • کد خبر : 1549
کلمات کلیدی
تنظیمات قالب