English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٣١ خرداد ١٣٩٨
-->  چاپ        ارسال به دوست

اولین اردوی جهادی کانون فعالیتهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد

کانون فعالیتهای جهادی دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی در پنجشنبه سوم و جمعه چهارم آبان

 به گزارش مفدا ارومیه؛ کانون فعالیتهای جهادی دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی در پنجشنبه سوم و جمعه چهارم آبان ماه اولین اردوی جهادی خود را با حضور پرشور دانشجویان و مسئولین دانشگاهی در روستای شیخ سرمست (واقع در جاده سلماس) ارومیه برگزار نمود.

این کانون پس از عرصه یابی اولیه  با حضور کارشناس فرهنگی کانون و اعضای شورای مرکزی، تصمیماتی مبنی برانجام اقدامات جهادی در این روستا با تشکیل کمیته های مختلف گرفته و دانشجویان کانون فعالیتهای جهادی به روستای شیخ سرمست با نظارت مدیریت فرهنگی اعزام شدند .

در این اردوی دو روزه، هفت کمیته به صورت فعال در قالب کمیته های مختلف: فرهنگی و فوق برنامه،کمیته بهداشت،آموزش و غربالگری،کمیته عمرانی،کمیته پشتیبانی،کمیته دندانپزشکی،کمیته روابط عمومی و کمیته خیرین با برنامه ریزی و اهداف از پیش تعیین شده اقدامات لازم را انجام دادند.

محمد کاظمی کارشناس کانون فعالیتهای جهادی در مورد فعالیت های کمیته ها در این اردو بیان کرد:

*کمیته فرهنگی و فوق برنامه: با برنامه ریزی در قالب برنامه های مختلف برای تمام گروه های سنی روستای شیخ سرمست برنامه های محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برتر کشوری، تجلیل از خانواده های معظم شهدا و جانباز روستا، اکران انیمیشن، جشنواره تغذیه سالم، اجرای تئاتر طنز با موضوع بهداشت فردی، جشن تکلیف، کلاس های مختلف قرآنی، فرهنگی و آموزشی، مسابقات مختلف با اهداف فرهنگی و آموزشی و اهدائ جوایز به برگزیدگان را برگزار نمود.

*کمیته دندانپزشکی: در این کار گروه دانشجویان به آموزش در خصوص مراقبت از دندان ها برای گروه سنی کودکان، پخش کتابچه های آموزشی و نقاشی، پخش مسواک و خمیر دندان پرداختند.

*کمیته روابط عمومی: دانشجویان فعال دراین کمیته تهیه اخبار و عکس، هماهنگی اطلاع رسانی صدا و سیما استان، مستند سازی، تهیه نشریه را بر عهده داشتند.

*کمیته پشتیبانی: کمیته پشتیبانی مسئول تأمین و پشتیبانی کلیه اقلام و نیازمندیهای اردو بود.

*کمیته عمران: دانشجویان فعال در این کمیته رنگ آمیزی اتاق ها، درب و پنجره ها و شاداب  سازی  محیط و احداث آب خوری جدید، زیر سازی و محوطه سازی مدرسه روستا را انجام دادند.

*کمیته  خیرین : این کمیته پس از بررسی و شناسایی خانوداه های نیازمند و کم بضاعت نسبت به تأمین اقلامی از قبیل پوشاک، خوراک توسط کمک های مالی جمع آوری شده از سوی دانشجویان، همتایاران و همکاران دانشگاه پرداختند.

*کمیته بهداشت،آموزش و غربالگری: این کمیته با حضور دو پزشک عمومی و یک نفر بهورز و ۱۵ نفر از دانشجویان دانشگاه به ارائه خدمات غربالگری و انجام معاینات پزشکی و آزمایشات پرداختند؛ برگزاری کارگاه و مشاوره مامایی برای خانم های روستا از اقدامات دیگر این کمیته بود.

کاظمی افزود: تعداد ۸۰ نفر از مراجعین بعد از غربالگری توسط پزشک معاینه و تعداد ۴۲ نفر به انجام آزمایشات رایگان جهت تشخیص نهایی به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی خاطر نشان کرد:کلیه خدمات دراین دو روز برای اهالی روستا  که جمعیتی بالغ بر ۴۳۵ نفر داشتند به صورت رایگان ارائه شد.

شایان ذکر است در پایان اردو دانشجویان شرکت کننده در جلسه ای با حضور کارشناس فرهنگی کانون و جعفرصادق حسنی رئیس اداره فرهنگی و فوق برنامه به بیان نظرات، پیشنهادات و محاسن اردو پرداختند و در پایان از کلیه دانشجویان تقدیر و قدردانی بعمل آمد.


١٥:١٦ - 1397/08/27    /    شماره : ٢١٤٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٧خروج