English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٢
-->

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 90
بازديدکنندگان این صفحه: 155296
کل بازديدکنندگان : 1859633
بازديدکنندگان آنلاين : 3
آخرین بروزرسانی : 1402/06/07


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه ستاد اربعین دانشگاه در سال 1402

اولین جلسه ستاد اربعین دانشگاه در سالجاری با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و اعضای کمیته در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در تاریخ 14 مرداد سال 1402 برگزار گردید.

دکتر جعفری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت طی نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر تشکیل ستاد اربعین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرده است.

وی ادامه داد: تشکیل دبیرخانه ستاد اربعین دانشگاه در معاونت فرهنگی و دانشجویی، برنامه ریزی در جهت حضور حداقل ده درصدی دانشجویان، همکاران و اساتید در مراسم اربعین، تشکیل شورای فرهنگی بیمارستان ها در جهت برنامه ریزی و ترغیب کادر درمان در مراسم اربعین، تلاش جهت حضور همکاران مراکز بهداشتی و استفاده از ظرفیت آن ها در موکب ها، استفاده ازظرفیت هیات های مذهبی دانشگاه با همکاری نهاد مقام معظم رهبری، ایجاد تسهیلات برای علاقه مندان پیاده روی اربعین، ایجاد تسهیلات آموزشی، تاکید بر اولویت زیارت اوّلی های اربعین، پوشش مناسب خبری و رسانه ای، سفر بانوان همکار دانشگاه و دختران دانشجو به مراسم اربعین و استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در جهت انتقال تجربیات آن ها در تیم های دانشجویی جز موارد پیشنهادی از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت است که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه عنوان کرد: مطابق با روایات پیامبر اکرم (ص)، امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات معرفی شده است و این مساله نشان دهنده جایگاه والای امام حسین نزد پرودگار است.

وی  با بیان اینکه اربعین اولین واقعه یادآوری عاشور است خاطرنشان کرد: در واقعه عاشورا حق در برابر باطل قرار گرفت و اهل بیت از جمله امام صادق (ع) برای برگزاری جلسات ویژه امام حسین(ع) تلاش می کردند.

حجت الاسلام طاهری افزود: در اربعین سال  گذشته در مجموع ۴۰ میلیون نفر به زیارت امام حسین (ع) رفتند و جریان تکفیری و معاند در تلاش بودند تا با ایجاد اغتشاشات این اتفاق بزرگ در کشور را زیر سوال ببرند که ناموفق بودند.

بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مطروحه پایان بخش این جلسه بود. 


٠٩:٠٨ - 1402/05/15    /    شماره : ٥٥٢١٠    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج