English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٢
-->

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 139
بازديدکنندگان این صفحه: 155305
کل بازديدکنندگان : 1859682
بازديدکنندگان آنلاين : 2
آخرین بروزرسانی : 1402/06/07


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش نماز سلامت معنوی با سخنرانی دکتر اصغر قربانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

همایش نماز سلامت معنوی، روز دوشنبه شانزده مردادماه  1402 با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و با حضور جمع کثیری از  کادر درمانی و پرستاران بیمارستان های مختلف دولتی و خصوصی استان و همچنین روسا و کارکنان محترم ستاد اقامه نماز استان در سالن همایش بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد.

در این همایش دکتر اصغر قربانی، متخصص کودکان بیمارستان بهارلو، استاد نمونه ستاد اقامه نماز کشور و مدرس همایش  در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله وضو، تیمم، وضوی جبیره ای، تیمم نیابتی و ... در شرایط مختلف اختیاری و اضطراری سخنرانی کرد.این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه طریقه اقامه نماز با توجه به وضعیت های مختلفی بیمار (ایستاده، نشسته، خوابیده) را به صورت تئوری و عملی و با کمک بیمار نَما به تفصیل برای شرکت کنندگان با روش های جذاب و ابتکاری و در فضایی کاملا شاد تبیین و تشریح نمود که مورد استقبال فراوان حضار قرار گرفت.

در ادامه دکتر قربانی با طرح پرسش هایی از حاضران خواست تا در این همایش بصورت فعال حضور داشته باشند و به  شرکت کنندگان در طرح پرسش و پاسخ هدایای ارزنده ای اهدا کردند.پیش از سخنان دکتر قربانی و در ابتدای همایش، جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای طاهری مسئول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن خوشامدگویی به حاضران، به لزوم آموزش کارکنان درمانی در خصوص احکام نماز بیماران اشاره و برگزاری این کارگاه را فرصت مناسبی برای شناخت نیازهای معنوی بیماران بویژه بیماران بستری در بیمارستان بیان کرد.

در این همایش ابزار و وسایل ابتکاری که در بیمارستان بهارلو تهران برای تسهیل ادای فریضه نماز  بیماران و همراهان آنها و پرسنل بخش ها در اتاق ها و بخش های بیمارستان وجود دارد به حضار معرفی و توضیحات لازم داده شد.

 

 


١٦:٣٦ - 1402/05/16    /    شماره : ٥٥٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٢٩خروج